Loading color scheme

Podzimní soustředění jsme si společně užili

7.10.2019
Letošní letní sezónu jsme symbolicky ukončili soustředěním v podzimních Beskydech.

Ale vezměme to trochu popořadě. Podzimního víkendu v termínu 4. - 6.10.2019 se nakonec zúčastnilo 20 dětí. Děti postupně dorazily na dohodnutý sraz a některé  dokonce přivezly skvělé buchty a koláče, které jsme dětem postupně rozdělovali a doplňovali jim jídelníček o tyto domácí laskominy.

Po poměrně rychlém ubytování a vybalení jsme se vrhli na rozdělení do týmů. Počítač vylosoval 4 týmy tak, aby bylo celovíkendové soutěžení co nejvyrovnanější. Děti si pak vymyslely název a vítězný pokřik a vznily nám tak tyto týmy:
1. ENERGY LIONS: Sebík Erben, Sabča Nesrstová, Kačka Salvová, Viki Žárská, Prokop Rákos
2. GOOGLE SMAJLÍCI: Honza Linhart, Lucka Šteinigerová, Aďa Demlová, Barča Posmyková, Megi Mikulíková
3. SPONGEBOBOVÉ: Štěpán Bijok, Verča Ruláková, Julča Netoličková, Anežka Adámková, Terka Krausová
4. BRAWLEŘI: Kikin Fančovič, Aďa Kalandrová, Tobi Kohoutek, Valerie Hammondová, Tinka Horáková

Na děti jsme tentokráte dohlíželi 4 trenéři ve složení Jitka, Lucka, Filip a Pavel.

První body se začaly získávat hned v pátek večer díky různým vědomostním a dovednostním soutěžím. Zasmáli jsme se, ale také jsme trochu potrápili hlavičky.
Večerka sice byla ve 22:00, ale jak už to tak první večer na soustředění bývá, některé děti si ji lehce (čti velmi) natáhly a vydržely statečně (aniž bychom chtěli) do půlnoci.
Jedna z večerních soutěží bylo také rozpoznávání audio nahrávek, z čehož nám vznikla tzv. svolávací píseň (víkendem nás provázela Ewa Farna), kterou jsme dětem pouštěli vždy, když je bylo potřeba svolat na jedno místo. Neprozradili jsme tedy dětem v kolik bude nezbytná ranní rozcvička s tím, že budou vstávat v blíže neurčernou dobu na svolávací hudbu. Trochu nás překvapilo, že některé děti resp. dokonce celé pokoje byly připraveny už v 6:00 a oblečeny ve sportovním čekaly na první tóny.

Po rozcvičce a snídani (švédské stoly) jsme vyrazili směr tělocvična, kde jsme byli celé dopoledne a soutěžili v mnoha různých disciplínách o další body. Rozcvičení se ujala Lucka, která děti učila nové rytmické prvky atletické abecedy. Všichni se snažili a vše jsme prokládali "oddechovými" hrami typu společná vybíjená apod.
Následoval přesun zpět na oběd a po krátkém odpoledním klidu, kdy mě děti přesvědčily, že jej opravdu nezbytně nutně potřebují, jsme vyrazili zpět směr tělocvična. Protože průběžně pršelo, nemohli jsme využít venkovní prostory, ale velká tělocvična nám poskytla fantastické zázemí. Kromě atletiky, jsme mohli zkusit také něco málo gymnastiky atd.
Po odpoledni plném her následoval přesun zpět na ubytování, kde na nás čekala výborná večeře a rovnou jsme se pak mohli vrhnout na soutěže o zbývající body. Vše bylo napínavé do poslední chvíle a protože byly ve hře krásné medaile, bylo také o co soutěžit. A jak to tedy celé dopadlo?

1. místo: GOOGLE SMAJLÍCI (130,5 bodů)
2.
místo: ENERGY LIONS (121,5 bodů)
3.
místo: BRAWLEŘI (119,5 bodů)
4.
místo: SPONGEBOBOVÉ (105 bodů)

Rozdělili jsme si tedy medaile a čtvrtý tým dostal cenu útěchy za snahu.

S cennými kovy na krku jsme se vrhli na dlouho očekávanou soutěž plyšáků. Aby to bylo co nejspravedlivější, postavili jsme plyšáky do řady, přidělili jim čísla a každý účastník měl jeden anonymní hlas, kdy napsal na lísteček číslo plyšáka, který se mu zdá NEJ (samozřejmě kromě svého).
Nejvíce hlasů získal plyšák trenéra Filipa, který se ale vzdal prvního místa ve prospěch dalšího účasníka v pořadí a jako ten NEJ plyšák tak byl nakonec vybrán Kikinův zajíc.
Několik plyšáků pak shodným počtem bodů získalo dělené třetí místo, které jsme odměnili sladkou odměnou.
Vyvrcholením celého večera pak bylo losování tomboly, kterého se zúčastnily všechny děti, protože se losovaly vytištěné přihlášky na soustředění. Losovaly se jak hodnotné, tak památeční ceny a proto, aby něco vyhrál každý, zařadili jsme do soutěže i několik drobností.

Následovala večerka a díky našemu celodennímu snažení už byl za 20 minut naprostý klid a v neděli v 7:15 ráno by bylo na chodbě slyšet spadnutí špendlíku. Ewa tak svými boky jako skříň probudila děti na poslední rozcvičku a hned po snídani a krátkém balení věcí už na nás čekala tělocvična. V neděli už jsme ale nesoutěžili a v relativně poklidném duchu dopoledne hráli spíše míčové hry.
Po obědě jsme dobalili zbytek věcí, uklidili pokoje a vyčkávali příjezd rodičů. Dočkali se všichni - žádné dítě nám nezbylo :o).

Věřím, že si to všechny děti užily stejně jako my a na jaře tak budeme mít na co navázat. Ještě jednou díky všem šikovným pekařkám a pekařům za skvělé dovezené dobroty a dětem za nasazení a sportovní nadšení.
Fotky ze soustředění naleznete ve fotogalerii TADY.

Pavel